Kolejna lodówka społeczna w Pile

Lodówka społeczna to projekt, który jest już znany mieszkańcom Piły. Teraz z tego udogodnienia będzie mogło skorzystać jeszcze więcej osób w potrzebie, a to wszystko dzięki kolejnej lodówce społecznej.

Pierwsza lodówka stoi na ulicy Rynkowej, druga zaś, która znajduje się w Pile od niedawna, ulokowana jest na targu przy ulicy Ludowej.

Czym właściwie są społeczne lodówki? To lodówki, w których każdy może zostawić nadmiar jedzenia niezależnie od godziny, czy dnia. Lodówki są czynne całą dobę. Osoby potrzebujące mogą skorzystać z tego, czego inni nie są w stanie zjeść. Często mamy zbyt dużo jedzenia, inni zaś nie mają go w ogóle. Lodówki społeczne to inicjatywa, która pomaga tym, których często nie stać na zaspokojenie podstawowych potrzeb.

Okres świąteczny i noworoczny to czas, kiedy wiele osób kupuje zbyt duże ilości jedzenia, które później lądują w koszach na śmieci. To także szczególnie trudny czas dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na świąteczne zakupy.

Często po wigilijnej kolacji pozostają nam sałatki, barszcz i inne smakołyki, dzięki lodówkom społecznym możemy podzielić się nimi z osobami, które tego potrzebują.

Lodówki społeczne są czynne całą dobę, przez cały rok, warto o tym pamiętać.

One thought on “Kolejna lodówka społeczna w Pile

  1. Popieram takie akcje społeczne, przyczynia się to do zmniejszenia marnotrawstwa pożywienia.

Comments are closed.