Aktualne wiadomości z piły

We wrześniu w Pile odbędzie się długo wyczekiwany event. To prawdziwa gratka przygotowana przede wszystkim z myślą o fanach fantastyki. Oczywiście nie zabraknie tutaj motywów znanych z książek, jednak tematyka nie zamyka się jedynie na literaturze. Mieszkańcy napotkają również różnorodne postacie z komiksów, gier oraz animacji w zakresie fantastyki. Konwent fantastyki, który opisujemy, nosi nietypową nazwę – Pilkon. Plan przewiduje mnóstwo fantastycznej zabawy dla fanów książek, gier online, a także różnorodnych komiksów opartych na fantastyce.

Pilkon jest nietypowym wydarzeniem, który ma na celu skupić wąskie grono oddanych fanów fantastyki. Znajdą się tam zarówno fani klimatów postapo, seriali typu anime, jak i oddani gracze. Wydarzenie bawi, ale także uczy wszystkich zainteresowanych, którzy się tam pojawiają. Na konwencie odbywają się spotkania z wieloma specjalistami, którzy udzielają wykładów dotyczących ich dziedzin zainteresowania. Na terenie imprezy spotkacie mnóstwo ludzi przebranych za znane z komiksów i seriali postacie. Pilkon jest imprezą, która odbywa się corocznie.

Kolejnym ważnym newsem z Piły jest innowacja, która pojawiła się w szeregach tamtejszej policji

W Pile policja rozpoczęła wykorzystywanie innowacyjnej technologii. Mowa o dronach monitorujących przestrzeń dookoła miasta. Funkcjonariusze policji dzięki odpowiednio wyposażonym dronom mają znacznie ułatwioną pracę podczas wykonywania służbowych czynności. Okazuje się bowiem, że drony są zbudowane z myślą o szczegółowym monitorowaniu sytuacji tam, gdzie nie dotrze wzrok ludzki. Za pośrednictwem operowanego zdalnie drona policjanci mogą na przykład przyjrzeć się wnętrzu jadącego samochodu. Szczegółowa kamera o wysokiej jakości obrazie pozwoli im sprawdzić, czy kierowca ma zapięte pasy bezpieczeństwa w trakcie prowadzenia.

Co więcej, za pośrednictwem kamery niepostrzeżenie rozejrzą się po okolicy. Drony sprawdziły się w boju. Ponieważ po przetarciu pierwszych szlaków dzięki ich pomocy funkcjonariusze zdołali wystawić kilka mandatów. Policjant, który ostatnio operował dronem podczas swojego patrolu, skupił się na monitorowaniu sygnalizacji świetlnej. Sprawdzał, czy na remontowanym odcinku jezdni kierowcy poruszają się zgodnie z przepisami drogowymi. Dron ujawnił wiele wykroczeń związanych z brakiem zatrzymania się na znaku stop lub czerwonym świetle sygnalizacyjnym.