Starosta miasta apeluje o pomoc dla dziecka potrąconego przez pociąg

Starosta rozpoczął inicjatywę, która ma na celu zebrać pieniądze dla poszkodowanej 14-letniej dziewczynki. Oliwka uległa wypadkowi. Potrącił ją pociąg. Radny z Piły apeluje o to, aby wszyscy zdolni do wsparcia finansowego pomogli uratować jej życie. Dziecko wymaga kosztownego leczenia. Jej życie jest zagrożone. Dziewczynka cudem przeżyła po zderzeniu z pociągiem. Jest jednak szansa na to, że kiedyś wróci do zdrowia.

Potrzebne są duże pieniądze na rehabilitację dziecka. Akcja zbiórki pieniędzy dla potrąconej przez pociąg dziewczynki rozpoczęła się. Jeżeli jesteście z Piły lub okolic, możecie pomóc lokalnie, udając się do siedziby starostwa miasta. Do zdarzenia doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. W dziewczynkę uderzył pociąg towarowy.

Co z losem dziecka?

Wypadek był niezwykle poważny. Lekarze mówią, że dziecko cudem przeżyło zderzenie z pociągiem towarowym. Oliwce amputowaną rękę. Początkowo medycy męczyli się z tym, aby utrzymać dziewczynkę przy życiu. Udało im się ją uratować. Mimo wszystko, bez kosztownych rehabilitacji, Oliwka ma nikłe szanse na powrót do zdrowia.

Przeszła operacje, które wymagały dokonania rekonstrukcji całej twarzoczaszki i części głowy. Do apelu o pomoc, który wszczął starosta z Piły, dołączają się również rodzice poszkodowanego dziecka. Błagają darczyńców o to, aby wsparli akcje w miarę swoich możliwości. Oliwka ma jeszcze szanse na to, aby zasmakować życia. Jeżeli uda się zebrać pieniądze na rehabilitacje, będzie mogła w przyszłości zawalczyć o normalność i powrót do zdrowia.