Zielone Targi w Złotowie – coroczne wydarzenie skierowane do rolników i mieszkańców miasta

Od kilkunastu lat w Złotowie odbywają się Zielone Targi, które gromadzą przede wszystkim entuzjastów tematyki rolniczej, ale także ludzi związanych z innymi dziedzinami. Wydarzenie to jest również adresowane do mieszkańców miasta, którzy mogą uczestniczyć w licznych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów.

Podczas tegorocznego wydarzenia można było spotkać między innymi rękodzielników prezentujących swoje produkty oraz śledzić kulinarne zmagania Kół Gospodyń Wiejskich. Całość dopełniona była bogatym programem artystyczno-muzycznym, w którym udział wzięli zarówno młodzi artyści z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej, jak i znani wykonawcy, tacy jak kapela Mysomtacy, zespół MIG czy Dawid Krzyk.

Za organizację Zielonych Targów w Złotowie odpowiadały wspólnie Powiat Złotowski – Starostwo Powiatowe w Złotowie oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Krajna Złotowska. W opracowywaniu wydarzenia aktywnie uczestniczyły też okoliczne nadleśnictwa oraz różne organizacje związane z branżą rolniczą i obszarami przyległymi. Wszystko po to, aby zapewnić jak najbardziej różnorodną ofertę dla uczestników targów i sprawić, że każdy znajdzie coś dla siebie.