Jaki telefon z dobrą baterią będzie odpowiedni do grania?

Smartfony to urządzenia, z których w ciągu dnia korzystamy wielokrotnie. Zaczynając od wysłania e-maila, zrobienia zakupów online, przygotowania ważnego projektu, a kończąc na rozrywce. Niezależnie od tego, w jakim celu ich używamy, chcemy, aby były wydajne i gotowe do działania. Telefony z pojemną baterią zdają się więc cieszyć niezmiennym zainteresowaniem. Jednak szukając nowego smartfonu, może pojawić się pytanie, jaki telefon z wytrzymałą baterią warto wybrać? Sprawdź, na jakie smartfony warto zwrócić uwagę.

Telefon z najmocniejszą baterią – informacje na temat pojemności

Nie wiesz, który telefon z dobrą baterią powinieneś wybrać? I co to właściwie znaczy, dobra bateria? Istnieje wiele czynników, które mogą wpływać na szybsze rozładowywanie się baterii, a z których my możemy nie zdawać sobie sprawy. Dlatego nawet jeśli wydaje nam się, że telefon z najmocniejszą baterią nie jest nam potrzebny, warto mimo wszystko rozważyć jego wybór.

Do wydajnych i wytrzymałych baterii możemy zaliczyć te, które posiadają co najmniej 3000 mAh. W przypadku marki Samsung znajdziesz również telefon z dobrą baterią, której moc wynosi 5000 mAh, 6000 mAh, a nawet modele smartfonów z baterią o mocy powyżej 7000 mAh.

Czym z kolei jest skrót mAh? To nic innego jak miliamperogodzina, czyli jednostka określająca całkowity ładunek elektryczny, jaki jest w stanie wytworzyć akumulator.

Telefon z wytrzymałą baterią – fakty i mity

Każdy, kto kiedykolwiek kupował smartfon, z pewnością natknął się na różne porady, dotyczące wydajności baterii. W rzeczywistości, wiele z tych treści to mity lub informacje, które ze względu na rozwój technologiczny urządzeń zwyczajnie przestały być aktualne.

Najczęściej powtarzany mit to ten dotyczący konieczności całkowitego rozładowywania telefonu i ładowania go do 100%. Ma on służyć wydłużeniu żywotności baterii. Jest to jednak przestarzała praktyka, która dotyczyła baterii niklowo-kadmowych oraz niklowo-metalowo-wodorkowych, które nie są już używane. Współczesne smartfony zdecydowanie nie lubią rozładowywania do zera.

Natomiast faktem jest, że działanie bardzo wysokiej lub bardzo niskiej temperatury może sprawić, że żywotność baterii ulegnie znacznemu pogorszeniu.

Samsung Galaxy A54 – smartfon odpowiedni dla graczy

Samsung Galaxy A54 to telefon z dobrą baterią, wręcz stworzoną dla graczy. To świetny wybór dla osób, które zwracają uwagę na design, jak i wydajność urządzenia. Bateria w Samsung Galaxy A54 posiada moc 5000 mAh*, co powoduje, że smartfon może wytrzymać naprawdę długo bez ładowania, nawet do ponad 2 dni!**

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

*Wartość typowa testowana w warunkach laboratoryjnych innych firm. Wartość typowa to szacunkowa wartość średnia uwzględniająca odchylenia w pojemności baterii wśród próbek baterii testowanych zgodnie z normą IEC 61960. Pojemność znamionowa wynosi 4 905 mAh.

**Realny czas pracy baterii zależy od środowiska sieciowego, używanych funkcji i aplikacji, częstotliwości połączeń i wiadomości, liczby ładowań i wielu innych czynników. Oszacowano na podstawie średniego profilu użytkowania opracowanego przez Strategy Analytics. Niezależnie oceniony przez Strategy Analytics w okresie 2023.01.19-01.30 w Wielkiej Brytanii z przedpremierowymi wersjami SM-A546 w ustawieniach domyślnych z wykorzystaniem sieci 5G Sub6, LTE i Wi-Fi.