Protest rolników przysporzy utrudnień na drodze – planowane blokady i objazdy

Planowany jest protest rolników, którzy zamierzają zablokować ruch na niektórych drogach. Szczególnie uciążliwe może to być dla użytkowników drogi krajowej nr 10. W związku z tym zdarzeniem, policjanci z Piły będą na bieżąco regulować ruch oraz pokazywać alternatywne trasy objazdu.

Z powodu przewidzianych przeszkód na DK 10, zostaną wyznaczone trasy objazdowe:

Przewidziano trasę objazdową dla pojazdów osobowych, która prowadzi przez Wyrzysk, Osiek nad Notecią, Białośliwie, Kaczory aż do Piły.

Pojazdy ciężarowe jadące w kierunku Poznania będą mogły skorzystać z objazdu prowadzącego przez Nakło nad Notecią, Wągrowiec, Rogoźno i Oborniki.

Dla pojazdów ciężarowych jadących w kierunku Piły lub Wałcza, ze względu na ograniczenia lokalnych dróg, nie jest możliwe wytyczenie alternatywnej trasy przejazdu.

W godzinach między 12:00 a 15:00 istnieje duże prawdopodobieństwo utrudnień na terenie Piły. Demonstracja najprawdopodobniej odbędzie się przede wszystkim na al. Powstańców Wielkopolskich, al. 500-lecia Piły, al. Jana Pawła II, ul. Niepodległości, Placu Powstańców Warszawy, ulicy Browarnej, Młodych, Zygmunta Starego oraz Placu Stanisława Staszica.

Policja z Piły na bieżąco będzie informować o wszelkich zmianach i utrudnieniach za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku. Zwraca się także z prośbą do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie wydawanych poleceń.