Nowa era podstawowych badań medycznych: Stacjonarny Punkt Diagnostyczny w Starostwie Powiatowym w Pile

Starostwo Powiatowe w Pile oferuje nową, innowacyjną możliwość wykonania podstawowych badań medycznych. Stacjonarny Punktu Diagnostyczny to urządzenie zainstalowane w budynku starostwa i już teraz dostępne do użytku dla każdego obywatela.

– Wszyscy, którzy zdecydują się odwiedzić nasze biuro, mogą skorzystać z tej maszyny w standardowych godzinach pracy urzędu. Możliwe jest wykonanie na niej podstawowych badań, które mają na celu przede wszystkim profilaktykę zdrowia. Jest to miejsce, gdzie można przeprowadzić badanie serca, EKG oraz zmierzyć ciśnienie krwi i poziom saturacji. Urządzenie jest bezobsługowe i bardzo intuicyjne. Każdy użytkownik poda swoją nazwę e-mailową i otrzyma wyniki badań prosto do swojej skrzynki pocztowej – wyjaśnia Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Proces diagnostyczny zajmuje zaledwie około 10 minut i jest całkowicie bezpłatny. Aplikacja dołączona do urządzenia monitoruje prawidłowość wykonanych badań, wydając odpowiednie instrukcje wyświetlane na ekranie. Obecnie dostępna stacja diagnostyczna w pilskim starostwie to podstawowa wersja urządzenia. Istnieje również bardziej zaawansowany model, który umożliwia wideo konsultację z lekarzem.

Jeżeli pilski punkt diagnostyczny okaże się popularny i będzie cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców, starostwo rozważy możliwość zakupu modułu z funkcją konsultacji wideo.