3,5 kg narkotyków zabezpieczone w jednym z mieszkań

Policjanci z wydziału kryminalnego w ostatnim czasie prowadzili niezwykle intensywne śledztwo, które pozwoliło im wytypować osoby, które mogły zajmować się rozprowadzaniem narkotyków, a także miejsca, w których mogły być one przechowywane.

W czasie interwencji policyjnej zatrzymano 3 osoby, które nie tylko posiadały duże ilości narkotyków, ale także zajmowały się ich produkcją, a potem wprowadzaniem na czarny rynek.

W jednym z mieszkań wytypowanych przez policjantów funkcjonariusze biorący udział w akcji znaleźli 3,5 kilograma amfetaminy, 120 gramów marihuany oraz 10 tabletek ekstazy. Narkotyki na czarnym rynku warte były 80 000 zł.

Policjantom prowadzącym śledztwo udało ustalić się, że 31-letni mężczyzna zdążył już wprowadzić na rynek 10 kilogramów amfetaminy, którą kupił od niego 33-latek. 33-letni mężczyzna miał w mieszkaniu jeszcze pozostałości po transakcji w postaci 3.5 kilogramów różnych nielegalnych substancji. Ostatnim podejrzanym w sprawie jest 32-letni mieszkaniec Piły, który także posiadał w mieszkaniu spore ilości narkotyków.

Jeden z mężczyzn tymczasowo na trzy miesiące trafił do aresztu, pozostali mają zakaz opuszczania kraju i policyjny dozór.