Kompletnie pijana kobieta wsiadła na motorower – jechała po piwo

Wieczorem 6 grudnia policjanci patrolujący ulice Złotowa zauważyli na drodze kobietę na motorowerze, która z trudnością utrzymywała równowagę. Kobieta jechała po całej szerokości jezdni, co stwarzało ogromne zagrożenie zarówno dla innych kierowców, jak i dla przechodniów.

Policjanci od razu zorientowali się, że kobieta może być pod wpływem alkoholu i ruszyli w pościg za nią. Mieli rację, po zatrzymaniu motoroweru do kontroli potwierdziło się, iż kobieta zasiadająca za jego kierownicą jest kompletnie pijana.

29-letnia kobieta miała ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu, policjantom wytłumaczyła, że na motorower wsiadła, ponieważ było zbyt zimno na spacer, a ona chciała wybrać się do sklepu po piwo.

Teraz kobiecie grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Dostała ona również zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż trzy lata. Kolejną decyzją, jaką wydał sąd, jest wpłacenie przed 29-latkę co najmniej 5000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.