Tłum ludzi wziął udział w świętach upamiętniających Jezusa

Na Górce Klasztornej znajdującej się w Pile tłum ludzi przeżywał mękę Jezusa Chrystusa i upamiętniał jego tragiczną śmierć. Na Górce Klasztornej odbywało się tak zwane Misterium Męki Pańskiej. Długa przerwa spowodowana pandemią sprawiła, że jeszcze więcej osób w tym roku było zainteresowanych tym, aby wziąć udział w wydarzeniu. Dzięki temu, że zgromadzili się z apetytem na świętowanie, mogli jeszcze bardziej przeżywać sceny biczowania i ukrzyżowania Chrystusa, które mają za zadanie upamiętnić to, że umierał na krzyżu za grzechy katolików.

Jezus przyjechał z Rzeszowa, który graniczy z Ukrainą. Aktor odgrywający jego rolę tego dnia był dobrze przygotowany do tego, aby wcielić się w obraz Jezusa Chrystusa. Powiedział na miejscu, że myślami jest z ogarniętym terrorem państwem ukraińskim. Ma nadzieję, że kraj ten poradzi sobie z odparciem agresora. Misterium Męki Pańskiej powróciło do Piły po przerwie wymuszonej poprzez pandemię koronawirusa. Udział w tym wydarzeniu brali zarówno aktorzy będący amatorami, jak i wiele wiernych osób chcących upamiętnić męki Jezusa.

Po przerwie spowodowaną pandemią wierni wrócili ze zdwojoną siłą

Ze względu na tak długą przerwę postanowiono, że miasto zorganizuje kilka widowisk zamiast jednego Misterium Męki Pańskiej. W ten sposób mogli zadowolić wiernych, którzy nie mieli dostępu do świętowania przez ostatnie 2 lata. Tym razem pierwsze takie święto odbyło się już 2 kwietnia. Wszystko zaczęło się od mszy świętej zaplanowanej na godzinę 14. Odbyło się tam ogromne widowisko. Ludzie przeżywali największe emocje szczególnie podczas scen biczowania i ukrzyżowania Jezusa Chrystusa, w którego wcielił się aktor amator z Rzeszowa.

Kolejne trzy widowiska, które mają odbyć się w tym miesiącu, zaplanowano na 3, 5 i 9 kwietnia. Dzięki temu każdy będzie miał okazję ku temu, aby wziąć udział w tym wyjątkowym świętowaniu. Ksiądz dodaje również, że wkrótce pojawi się pewna nowość. Pomiędzy niektórymi scenami widowisko zostanie wzbogacone piosenkami. Ksiądz Janusz Jezusek wraz z misjonarzami będzie się w tym roku wspólnie modlił za dobro wszystkich wiernych, którzy regularnie przybywają, aby świętować w okolicznym kościele.