Piraci drogowi i kilka innych zatrzymań w okolicach Piły

Pirat drogowy, który został zatrzymany przez policjantów w Gębicach, został ukarany całkiem sporym mandatem. Przyjdzie mu zapłacić łącznie 2000 złotych kary. Będzie miał także nieprzyjemności w sądzie ze względu na swoje wykroczenia. Pirat drogowy przemierzał teren zabudowany z prędkością ponad 116 kilometrów na godzinę. Policjanci, relacjonując wydarzenie, stwierdzili, że dawno nie widzieli, aby ktoś przekroczył dozwoloną prędkość o aż tyle kilometrów na godzinę. Policjanci zatrzymali kierowcę Passata, który pędził z prędkością 116 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym.

Po wylegitymowaniu mężczyzny ustalili, że kierowca ma 43 lata i pochodzi z okolic. Ze względu na swoją brawurową jazdę straci on możliwość prowadzenia pojazdów na najbliższe 3 miesiące. Jego prawo jazdy zostało zatrzymane podczas interwencji policyjnej. Zgodnie z nowym taryfikatorem, który przewiduje podwyższenie kar, otrzymał on 2000 złotych mandatu. Jednak to nie wszystko. Nowy taryfikator przewiduje również zwiększone punkty karne. Z tego powodu dostał on aż 10 punktów karnych za prowadzenie pojazdu w tak brawurowy sposób.

Kolejna kontrola policjantów w okolicy zakończyła się zatrzymaniem dwóch posiadaczy narkotyków

Policjanci zatrzymali dwie osoby podczas kontroli na drodze. Okazało się, że podczas przeszukania znaleźli przy nich łącznie 60 gramów amfetaminy. Miało to miejsce w nocy dokładnie 25 marca. Policyjny patrol zatrzymał do kontroli auto w okolicy Drawska. Samochodem kierował młody mężczyzna w wieku 20 lat. Policjanci zauważyli, że podczas legitymacji dokumentów mężczyzna był zdenerwowany. Z tego powodu mundurowi postanowili dokładnie sprawdzić jego samochód. Okazało się, że trafili w dziesiątkę. Po chwili zrozumieli, dlaczego młody mężczyzna był zdenerwowany. W jego samochodzie znaleźli pokaźne ilości amfetaminy.

Pobrali jego krew, aby upewnić się, czy miał w organizmie narkotyki. Mężczyzna trafił następnie do komisariatu na przesłuchanie, a następnie zostanie skierowany do sądu. Wkrótce usłyszy on zarzuty dotyczące posiadania nielegalnych środków odurzających. Co więcej, badania wykazały, że podczas kierowania samochodem był on pod wpływem amfetaminy. Odpowie za to przestępstwo i może spodziewać się kary pozbawienia wolności.