W Nadleśnictwie Krucz jest nagroda za wskazanie osoby podkładającej ogień

Jest nagroda za wskazanie osoby, która podkłada ogień i wznieca celowo pożary. Trwa śledztwo w tej sprawie. Za wskazanie sprawcy można otrzymać pieniądze. Ze względu na to, że służby nie mogą znaleźć osoby odpowiedzialnej za szereg podpaleń, została ustalona nagroda dla tego, kto będzie w stanie wskazać winnego. Tym samym wskazują na to, że osoba podpalająca lasy, niszcząca krzewy i drzewa zabiera nam tlen, który potrzebny jest nam do wspólnego życia. Dlatego też jest to interes, o który powinniśmy dbać wspólnymi siłami.

Według leśników sytuacja nie jest normalna, dlatego też istnieje podejrzenie dotyczące czynnego podpalania. Jeżeli jest to celowe podpalanie lasów, powinniśmy dowiedzieć się, kto za tym stoi, aby móc zahamować ten proceder. W związku z tym nadleśnictwo postanowiło wyznaczyć nagrodę w wysokości 10 000 złotych dla tego, kto będzie w stanie ustalić tożsamość sprawcy podpalającego lasy. Wszystkie osoby posiadające informację są proszone o kontakt.

Doszło do pożaru w składowisku opon

Jednostki trzech straży pożarnych walczyły z ogromnym pożarem w składzie opon. Zapalił się materiał, od którego płonął cały budynek. Na całe szczęście strażacy byli w stanie dynamicznie wkroczyć do akcji i opanowali niebezpieczną sytuację. Po zjawieniu się pierwszego zastępu straży pożarnej, szybko zauważono, że pożar jest na tyle duży, że potrzebne będzie wsparcie. Dlatego też dynamicznie wezwali kolegów z innych zastępów, aby pomogli. Na miejscu pożaru pojawiły się jednostki straży pożarnej z aż czterech różnych powiatów.