Zorganizowano specjalną konferencję, na której przedstawiono, w jaki sposób zachować bezpieczeństwo w pracy

Do działań włączyła się Państwowa Inspekcja Pracy w Pile; pilski oddział Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby Bezpieczeństwa i Higieny Pracy; biegły sądowy Kosicki, biegły skarbowy i sądowy oraz Polska Grupa Ratownictwa Medycznego, która zorganizowała wydarzenie.

W wydarzeniu uczestniczyli pracownicy lokalnych firm i instytucji. Wśród uczestników znaleźli się kierownicy budów, a także specjaliści ds. bezpieczeństwa i higieny pracy.

Uczestnicy mogli zapoznać się z prawnymi aspektami narażenia pracowników, inspekcjami bezpieczeństwa, wymogami dokumentacji na stanowiskach budowlanych oraz ich praktycznym zastosowaniem. W ostatnim panelu omówione zostały zadania i obowiązki biegłego sądowego oraz pierwsza pomoc. W części praktycznej ostatniego panelu uczestnicy mogli przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy z użyciem defibrylatora AED. Dziękujemy wszystkim prelegentom i partnerom za pomoc w zorganizowaniu tak ekscytującej konferencji. Dziękujemy wszystkim za pojawienie się i wsparcie konferencji – mówi Wojciech Zeszot, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pile.

Przedsięwzięcie, jak twierdzi, powinno zwiększyć bezpieczeństwo podczas wykonywania różnych prac, w tym budowlanych i wysokościowych, dzięki zdobytej wiedzy i wymianie cennych doświadczeń.