Mistrzostwa Europy U23 w Judo zaplanowane na listopad 2024 roku w Pile

W listopadowym terminie 2024 roku, Pila stanie się gospodarzem Mistrzostw Europy U23 w Judo. Areną rywalizacji będzie hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, położona przy ulicy Żeromskiego.

Decyzję o wyborze miejsca organizacji tych prestiżowych zawodów przypieczętował list intencyjny. Jego podpisali przedstawiciele Polskiego Związku Judo: wiceprezes, Józef Jopek oraz członek zarządu, Mariusz Groński. W imieniu Piły umowę podpisał prezydent miasta, Piotr Głowski.

Józef Jopek, pełniący funkcję wiceprezesa Polskiego Związku Judo, poinformował o zdecydowanej rywalizacji o prawa do organizacji mistrzostw pomiędzy Piłą a Warszawą oraz Opolem. Dzięki wsparciu ze strony prezydenta Głowskiego oraz miasta, organizacja mistrzostw przypadła właśnie Pile. W rezultacie, w listopadzie 2024 roku miasto będzie gospodarzem dla niemal 600 osób związanych z judo z całego kontynentu, w tym około 400 zawodników.

Piotr Głowski, prezydent Piły, zwrócił uwagę na fakt, iż powierzenie miastu praw do organizacji turnieju jest wynikiem długoterminowej, owocnej współpracy między miastem a lokalnym środowiskiem judo. Przypomina również o zdobywanym przez lata doświadczeniu w organizacji takich zawodów. Prezydent Głowski zapewnił, że niezależnie od ewentualnych zmian w urzędzie, kontynuacja organizacji mistrzostw jest gwarantowana.