W zamian za oddanie krwi, otrzymasz choinkę: akcja organizowana przez Lasy Państwowe w Pile i Czarnkowie

Rozpoczęta przez Lasy Państwowe kampania, która ma na celu zwrócenie uwagi na znaczenie donacji krwi, trwała również w piątek w Pile i Czarnkowie. Osoby, które zdecydowały się oddać ten niezastąpiony medykament, zostały nagrodzone świątecznym drzewkiem.

„To jest ogólnokrajowa inicjatywa Lasów Państwowych, w której w zamian za donację krwi oferujemy choinkę. Chcielibyśmy uhonorować te osoby, które ofiarowują swój czas i coś najcenniejszego – swoją krew – by pomóc innym, szczególnie podczas tego świątecznego okresu”, powiedziała Alicja Tadych z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile.

Krew jest unikalnym lekiem, którego nie można zastąpić żadnym substytutem. Mimo rozwoju medycyny, nadal nie jesteśmy w stanie jej sztucznie wytworzyć. Niestety, stałe zapotrzebowanie na krew przewyższa dostępność. Analiza strony internetowej poznańskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa pokazuje, że największe zapotrzebowanie jest na krew z grupy 0 Rh- i A Rh+. Dlatego tak ważne jest, aby stale zachęcać do donacji. Dziś, ci którzy podjęli decyzję o oddaniu krwi, wrócili do domu z pięknie pachnącą choinką. Donacje były przyjmowane w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Pile oraz w szpitalu w Czarnkowie.