Otwarcie wystawy wojskowej w Pile – spotkanie dla pasjonatów historii

W najbliższą niedzielę, 11 lutego, w Regionalnym Centrum Kultury w Pile odbędzie się otwarcie wystawy militarnych pamiątek. Pilskie Muzeum Wojskowe, które stoi za organizacją tego wydarzenia, serdecznie zaprasza wszystkich pasjonatów historii do udziału.

Podczas wydarzenia będzie można podziwiać różnego rodzaju eksponaty związane z historią Piły, zgromadzone przez lokalnych kolekcjonerów. Dla entuzjastów historii będzie to idealna okazja do spotkania i wymiany doświadczeń. Uczestnicy będą mieli szansę na dogłębną rozmowę z wystawcami na temat ich kolekcji, a także możliwość zobaczenia prawdziwych „perełek” zgromadzonych przez lata. Warto zaznaczyć, że podczas wystawy zaprezentowane zostanie po raz pierwszy pewne wyjątkowe eksponaty, które do tej pory nie były prezentowane publicznie w swojej pełnej krasie i wielkości.

Osoby posiadające unikalne skarby historyczne i chcące je pokazać na wystawie mogą jeszcze zgłosić swoją chęć uczestnictwa. Organizatorzy przyjmują zgłoszenia od potencjalnych wystawców pod numerem telefonu: 601291234.

Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających od godziny 15:00 do 18:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników historii do spędzenia tego dnia w Regionalnym Centrum Kultury w Pile, delektując się fascynującymi opowieściami z przeszłości, ukrytymi w prezentowanych eksponatach.