Zaplanowano modernizację oświetlenia ulicznego na stu ulicach w Pile

Planowane jest zainstalowanie blisko 1200 nowych opraw lamp ulicznych na około stu ulicach w Pile w najbliższych sześciu miesiącach. Umowę dotyczącą tej inwestycji podpisano dzisiaj w ratuszu z wykonawcą projektu.

Prezydent Piły, Beata Dudzińska, podkreśliła, że wprowadzenie nowego oświetlenia przyczyni się do poprawy efektywności energetycznej i znacznej redukcji kosztów. Wyraziła także zadowolenie, że przewidywana redukcja kosztów wynosi aż 60%, co będzie miało znaczący wpływ na budżet gminy.

Drugim, równie ważnym powodem dla realizacji tego projektu, był aspekt bezpieczeństwa, na który zwrócił uwagę Leszek Goli, prezes przedsiębiorstwa SPIE ELBUD Gdańsk S.A., które ma na swoim koncie realizację inwestycji. Nowoczesne oprawy mają gwarantować lepsze doświetlenie miejsc, co poprawi bezpieczeństwo mieszkańców.

Ponadto, jak podkreślił Goli, nowoczesne lampy uliczne będą miały mniejszy wpływ na środowisko, generując mniej emisji dwutlenku węgla, co jest niezwykle istotne w kontekście dbałości o przyszłość następnych pokoleń.

Inwestycja objęte będzie około stu ulic we wszystkich dzielnicach Piły. Nowe oprawy lamp ulicznych zapewnią lepsze oświetlenie w nocy. Prace mają rozpocząć się niebawem i potrwać około pół roku, choć wykonawca zapowiada ich wcześniejsze zakończenie. Całkowity koszt inwestycji wynosi około 1,8 miliona złotych.