Nowoczesny kompleks boisk piłkarskich z infrastrukturą społeczną o wartości niemal 8 mln złotych wkrótce powstanie w Pile na terenie Górnego

Miasto Piła podjęło decyzję o budowie pełnowymiarowego boiska piłkarskiego ze sztuczną trawą, które będzie wyposażone we własne oświetlenie i zaplecze socjalne. Dzisiaj oficjalnie zatwierdzono umowę z firmą, która okazała się zwycięzcą przetargu. Koszt całkowity projektu wynosi prawie 8 milionów złotych.

„Planujemy zbudować pełnowymiarowe boisko z odpowiednim oświetleniem. Nie możemy już dłużej odkładać budowy nowych boisk w Pile. Sytuacja jest krytyczna – cierpimy na brak tego typu obiektów. W naszym mieście jest około 1200 osób grających regularnie w piłkę nożną, a nasze obiekty nie są niezniszczalne. Na przykład, musimy korzystać ze stadionu przy ulicy Bydgoskiej do późnych godzin nocnych, aż do 21:30” – wyjaśnił Dariusz Kubicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (MOSiR) w Pile.

Na nowym boisku z syntetycznym pokryciem będą mogli grać także studenci miejscowych szkół. Nowoczesne boisko, wraz z oświetleniem, powstanie obok istniejącej hali sportowej na ulicy Żeromskiego. Obiekt będzie również wyposażony w budynek z infrastrukturą społeczną, w tym szatnie i prysznice.

Decyzja o wyborze wykonawcy tego zadania przez MOSiR została podjęta dzisiaj. Firma Thermbau zwyciężyła w przetargu i ma termin na ukończenie budowy nowych boisk do połowy następnego roku. Koszt umowy wynosi blisko 7 milionów złotych, a dodatkowe pół miliona zostało zarezerwowane na projekt i nadzór. Budowa boisk jest finansowana z 2,5 mln złotych otrzymanych od Polskiego Ładu oraz z funduszy miejskich.