Bezpłatny transport dla ozdrowieńców

Każdy ozdrowieniec z Piły, który zdecyduje się na oddanie osocza, może skorzystać z darmowego transportu do Poznania, które oferuje zarząd miasta. Dzięki przeciwciałom znajdującym się we krwi osób, które wyzdrowiały osoby, które ciężko przechodzą koronawirusa, mają większe szanse na powrót do zdrowia, a także znacznie łatwiej przechodzą chorobę.

Poborem osocza od ozdrowieńców zajmuje się klinika Ars Medical, a całą akcję patronatem obejmuje Urząd Miasta, a także Regionalne Centrum Kultury oraz firma Aqua-Pil.

Kto jest pomysłodawcą tej akcji? Elżbieta Czechowska, która jest hematologiem pracującym w klinice Ars Medical.

Wielu ozdrowieńców rezygnuje z oddania osocza ze względu na trudności logistyczne takie, jak dojazd do najbliższej placówki poboru, która znajduje się w Poznaniu. To właśnie dlatego uruchomiony zostaje bezpłatny transport, dzięki któremu każdy, kto przejdzie wstępną kwalifikację, może liczyć na bezpłatny transport z miejsca zamieszkania do placówki poboru.

Ozdrowieńcy mogą skontaktować się z kliniką Ars Medical osobiście, przy pomocy poczty elektronicznej, a także wykonując połączenie telefoniczne.

Kontaktować można się pod numerem telefonu 67 211 99 40 w godzinach od 9:00 do godziny 13:00, a także wysyłając wiadomość na adres mailowy [email protected], w tytule wiadomości należy wpisać OZDROWIENIEC.