Archiwum X z Poznania: przełom po 26 latach

3 kwietnia 1994 roku zginęła 20-letnia Zyta Michalska, już następnego dnia jej ciało, na którym znajdowały się liczne obrażenia, znaleziono w lesie. Sprawa przez lata pozostawała nierozwiązana, jednak to może się zmienić za sprawą śledczych z poznańskiego Archiwum X, którzy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo młodej kobiety.

Dziewczyna zginęła 800 metrów od swojego domu, miała na głowie obszerne obrażenia. Policjanci od razu wiedzieli, że mają do czynienia ze zbrodnią zabójstwa. Kroki, jakie zostały wtedy podjęte to między innymi zabezpieczenie śladów, czy przesłuchania. Niestety działania te nie przyniosły efektów i sprawa została umorzona.

Mimo oficjalnego umorzenia śledztwa policjanci wciąż badali sprawę, a w październiku tego roku do sprawy włączyło się Archiwum X z Poznania. Powstała także specjalna linia telefoniczna, na którą mogły dzwonić osoby posiadające jakiekolwiek informacje w tej sprawie.

Aktualnie wiadomo, że pomoc Archiwum X okazała się nieoceniona, a podejrzany w sprawie zabójstwa Zyty Michalskiej został zatrzymany po 26 latach od dokonania tej okrutnej zbrodni.