Jedno ze schronisk w Pile przygotowuje się do zimy. Można im aktualnie pomóc!

Zima jest szczególnie niebezpiecznym okresem dla wszelkich zwierząt mieszkających w schronisko. Psy i koty bez stałego miejsca zamieszkania są jeszcze bardziej podatne na głód, choroby, jak i brak miłości. Dlatego pracownicy schroniska dla zwierząt w Pile już teraz zaczynają przygotowywać się do zimowych warunków, które czekają ich pupili. Apelują do mieszkańców miasta, że każdy może do nich przyjść i nieco pomóc. Najważniejsze jak się okazuje, jest nie tylko jedzenie i picie. Pracownicy schroniska chętnie przyjmą ciepłe koce dla zwierząt, legowiska oraz różnorodne zabawki, które pomogą im przetrwać nudę w zamkniętej przestrzeni.

Najważniejsze to pomagać w mądry sposób. Pracownicy tego obiektu przygotowali dla mieszkańców listę przedmiotów, które są najbardziej potrzebne. Dzięki temu każdy może mieć pewność, że pomaga za pośrednictwem odpowiedniego ekwipunku. Czasami nawet ludzie, którym nie jest obojętny los zwierząt, nie do końca rozumieją, w jaki sposób mogą pomóc. Dlatego też zwracamy uwagę na listę najpotrzebniejszych rzeczy dla zwierząt.

Potrzebne przedmioty w okresie zimowym

Na liście przedmiotów niezbędnych dla pracowników schroniska znajdziecie między innymi:

  • Pieluchy dla zwierząt;
  • Karmy dla psów oraz kotów;
  • Różnorodne zabawki oraz miejsca do spania dla maluchów (legowiska);
  • Przydadzą się nawet ubranka na psów, które marzną podczas niskich temperatur;

Pracownicy schroniska bardzo proszą o to, aby przekazywane im przedmioty były w stanie nadającym się do użytku.

Jaki rodzaj karmy dla zwierząt można przynosić do schroniska?

Jaką karmą w schronisku znajdującym się w Pile karmią podopiecznych pracownicy? Okazuje się, że chętni mogą przynosić do tego przybytku tylko specjalistyczne pożywienie. Okazuje się, że pracownicy schroniska nie podają swoim zwierzętom karmy zakupionej w marketach. Dlatego proszą o to, aby mieszkańcy Piły nie zwozili do nich karmy z marketów. Psy i koty zwykle nie wybrzydzają, gdy zobaczą coś jadalnego. Mimo wszystko to do ludzi należy obowiązek związany z dbaniem o dietę ich przyjaciół. Dlatego powinniśmy omijać szerokim łukiem kiepskiej jakości pożywienie, które jedynie szkodzi zwierzętom.

Pracownicy schroniska pragną również zwrócić uwagę na to, że część czworonogów trafia tam ciężkim stanie. Niektórzy z nich są starzy. Inni są seniorami, z kolei część jest po zabiegach lub dopiero się na nie szykuje. Dlatego potrzebują minerałów i witamin z karmy najwyższej jakości. Podawanie taniego pożywienia nie wchodzi w grę. Wystarczy skontaktować się z pracownikami schroniska i dopytać jaki rodzaj karmy będzie właściwy.

Istnieje jednak lepszy prezent od karmy

Mimo wszystko najlepszym prezentem, jaki możemy przygotować dla takiego zwierzęta ze schroniska, będzie miłość i ciepło domowe. Nic tak nie pomoże, jak przygarnięcie pupila do swojego domu. Niezależnie od tego, jakimi pieniędzmi dysponujecie, byłby to najlepszy prezent, jaki możecie im dać. Pamiętajmy jednak o tym, że opieka nad czworonogiem to ogromna odpowiedzialność. Dlatego też musimy upewnić się, że stać nas na zakup karmy, łakoci oraz na ewentualne wizyty u weterynarza. Chociaż opieka nad czworonogiem wymaga dużej odpowiedzialności, zazwyczaj wynagrodzi nam ją w postaci bezinteresownej miłości.