Policja uchwyciła mężczyznę, który wpadł na gorącym uczynku ze względu na posiadanie amfetaminy

Mieszkaniec gminy ujście po ostatnich wydarzeniach nie będzie miał zbyt wiele szczęścia, ponieważ został uchwycony przez funkcjonariuszy policji na gorącym uczynku. Posiadał amfetaminę. Teraz grozi mu kilka lat pozbawienia wolności. Może trafić do więzienia nawet na 3 lata. Wkrótce odbędzie się jego rozprawa sądowa, która uchwali dokładny wyrok mężczyzny oskarżonego o posiadanie nielegalnych środków odurzających.

Niewiele szczęścia miał także mieszkaniec Bielszcza, który za posiadanie narkotyków może dostać nawet 10 lat pozbawienia wolności https://bielskinfo.pl/2022/04/26/do-10-lat-wiezienia-za-narkotyki-36-letni-bielszczanin-zatrzymany/.

Do zatrzymania doszło całkowicie przypadkowo. Po jednej z codziennych interwencji policjanci zauważyli zaparkowany nieopodal nich samochód. Od tego zaczęła się cała sytuacja związana z przeszukaniem. Na widok radiowozu jeden z mężczyzn znajdujący się w samochodzie marki Ford zaczął coś chować, z kolei kierowca zgasił zewnętrzne światła. Policja zainteresowała się tym dziwnym zbiegiem okoliczności i doszło do konfrontacji. Postanowili przeszukać mężczyzn. Trafili w dziesiątkę, ponieważ niedługo po tym okazało się, że są oni w posiadaniu nielegalnych substancji odurzających.

Policjanci po zauważeniu sytuacji szybko przeszli do akcji, postanowili dowiedzieć się, z jakiego powodu na ich widok mężczyzna zaczął coś chować

Policjanci zaciekawili i zaniepokoili zarazem się tym, że młodzi mężczyźni próbowali coś ukryć na ich widok. Natychmiastowo przeszli do interwencji, aby odkryć, o co dokładnie chodziło. Podczas legitymowania młodych mężczyzn funkcjonariusze policji wiedzieli, że coś jest nie tak, ponieważ bardzo dziwnie się oni zachowywali. Zaobserwowali rozszerzone źrenice i dziwne zachowanie. Jeden zatrzymany był pobudzony i bardzo nerwowy od momentu, w którym policja postanowiła sprawdzić jego dokumenty. Dlatego też w dalszej części interwencji doszło do rewizji osobistej.

Zdaniem policjantów na służbie takie zachowanie było dobrą podstawą ku temu, aby przeprowadzić kontrolę. Dokładnie przeszukali pojazd oraz młodych mężczyzn, którzy chwilę wcześniej przebywali wewnątrz. Mężczyzna, który zachowywał się bardzo podejrzanie, wpadł niezwykle szybko, ponieważ policjanci zabezpieczyli przy nim woreczek strunowy. W środku znajdowała się duża porcja amfetaminy. Badania wykazały, że było tam łącznie 10 gramów substancji. Zostali oni zatrzymani i odpowiedzą przed sądem. Mężczyzna, który posiadał amfetaminę, może otrzymać za taką ilość nawet trzy lata pozbawienia wolności.