Policja zatrzymała w Pile nietypowego włamywacza, który trudnił się okradaniem sklepów zoologicznych

W Pile policjantom udało się zatrzymać mężczyznę, który zajmował się kradzieżą. Mimo wszystko był to nietypowy złodziej, ponieważ policjanci ustalili, że parał się on kradzieżą w sklepach zoologicznych. Zatrzymany mężczyzna to 26-letni mieszkaniec okolic. Ze względu na liczne kradzieże, których się dopuścił, istnieje przypuszczenie dotyczące tego, że po rozprawie sądowej może otrzymać nawet dziesięć lat pozbawienia wolności. Jeszcze nie znamy szczegółów dotyczących tego, w jaki sposób sędzia zadecyduje o okolicznościach wyroku.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego odwalili kawał dobrej roboty, gdy zarejestrowali wizerunek mężczyzny dokonującego kradzieży. Mężczyzna ten użył studzienki kanalizacyjnej, aby wybić szybę w sklepie i włamał się do punktu zoologicznego, gdzie dokonał rabunku wielu przedmiotów. Nie tylko ukradł, ale także zdemolował cały sklep, co z całą pewnością będzie miało również negatywny wpływ na jego wyrok. Dokonał tego czynu między 5 i 6 czerwca. W ten niemoralny sposób doprowadził do wielu strat.

Mężczyzna spowodował straty na kwotę opiewającą łącznie na ponad 5000 złotych

Kiedy włamał się do środka, zniszczył kasetkę z pieniędzmi, aby dostać się do jej zwartości. Wyciągnął z niej około 3,5 tysiąca złotych. Łącznie oszacowano, że wszystkie straty wraz z wybitą szybą i zdemolowanym wnętrzem sklepu będziemy mogli wycenić na mniej więcej 5000 złotych. Jego działanie wyrządziło zatem sporo szkód, które będą niezwykle drogie w naprawie. Mężczyzna został uchwycony przez policjantów niemal przypadkiem. Ponieważ kiedy przechadzali się oni ulicami, zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi sprawcy tego włamania z rabunkiem.

Przypuszczenia policjantów wkrótce okazały się trafne i doprowadziły do ujęcia tego przestępcy, który był odpowiedzialny za zniszczenia o kwocie niemal 5000. Zatrzymany złodziej ma 26 lat i wkrótce odpowie przed sądem za rabunek, którego się dopuścił. Mężczyzna usłyszał zarzuty już następnego dnia po ujęciu przez funkcjonariuszy policji. Możemy spodziewać się tego, że za zniszczenia otrzyma nawet 10 lat pozbawienia wolności w więzieniu.