W Jastrowiu miało miejsce oficjalne otwarcie farmy fotowoltaicznej

W niezwykle szybkim tempie powstała w Jastrowiu cała farma fotowoltaiczna, która została zbudowana mniej więcej w pół roku. Niedawno mogliśmy uczestniczyć w oficjalnym otwarciu tej farmy. Wydarzenie z całą pewnością zaskoczyło wielu okolicznych mieszkańców, którzy jeszcze pół roku temu widzieli, że w miejscu farmy nie było praktycznie niczego, co wskazywałoby na powstawanie tak dużej i nowoczesnej zabudowy. W trakcie uroczystości otwarcia pojawiło się również sporo znanych twarzy. Przybyli na to miejsce między innymi posłowie.

Wiele osób widzi w farmie fotowoltaicznej przyszłość. Grupa Enea zajęła się budową tej farmy fotowoltaicznej. Jest to fantastyczna inwestycja, która z całą pewnością opłaci się dla okolicznych inwestorów. Ta imponująca farma została złożona łącznie z około 7400 paneli fotowoltaicznych. Zgodnie z najnowszymi obliczeniami wykazano, że ma ona moc równą 3 MW. Panele będą nieustannie wytwarzały energię elektryczną, która będzie przekazywana do operatora Enei.

Budowa całej tej farmy ruszyła dopiero we wrześniu 2021 roku, a pomimo tego możemy obserwować tak wysoki poziom rozwoju inwestycji

Koszt całej inwestycji opiewa zgodnie z obliczeniami na ponad 8 400 000 złotych. Inwestorem tego przedsięwzięcia jest Enea Nowa Energia, która planuje rozwijać się za pośrednictwem nowych technologii i oferować ludziom dostęp do prądu za pośrednictwem odnawialnych źródeł energii. Farma powstała na terenie, który należy do gminy Jastrowie. Wykonawcą całej zabudowy był prywatny serwis firmy Enea. Policzono również, że wszystkie moduły farmy wykonane w najnowszej technologii ważą łącznie około 161 ton.

Cała farma składająca się z paneli fotowoltaicznych została ostatnio oficjalnie otwarta w obecności polityków i najważniejszych osób w naszym państwie. Byli tam obecni przedstawiciele władz państwowych oraz lokalnych samorządów, którzy gratulowali szybko dokonanego sukcesu składającego się z technologii przyszłości. Działania firmy podobno są dopiero początkiem, ponieważ operator zamierza w przyszłości przekształcić swoje źródła energii w zeroemisyjne. Kolejnym krokiem będzie stworzenie fabryki paneli fotowoltaicznych. Taki krok sprawi, że nie musielibyśmy sprowadzać cudzych paneli do Polski.