Policja zatrzymała napastników, którzy brutalnie potraktowali ofiarę odmawiającą oddania swoich pieniędzy

Policja zatrzymała brutalnych napastników, którzy zaatakowali ofiarę. Próbowali oni najpierw zastraszyć swoją ofiarę, a kiedy to nie podziałało, przystąpili do ataku. Planowali obrabować przypadkową osobę, jednak ta odmówiła oddania pieniędzy. Od tego momentu sytuacja nabrała tempa i napastnicy przeszli do rękoczynów. Kiedy pobili przechodnia, na koniec postanowili pozbawić go portfela i cennych rzeczy, które miał przy sobie. Policjanci dotarli jednak do sprawców tego brutalnego rozboju i udało im się ich zatrzymać.

Policjanci wykonali kawał dobrej roboty, ponieważ dotarli do sprawców tego zdarzenia w zaledwie kilka godzin po otrzymaniu zgłoszenia o dokonanym przestępstwie. Sąd rejonowy zadecydował o tym, że sprawców należy umieścić w areszcie tymczasowym. Będą tam przebywali do czasu ogłoszenia wyroku na rozprawie. Sytuacja była dosyć nietypowa. Ponieważ agresywni napastnicy poszli za ofiarą do domu, po czym zażądali od mężczyzny pieniędzy. Gdy ten odmówił zapłacenia, postanowili go pobić. Przewrócili go i kopali, a następnie splądrowali jego mieszkanie.

Policja wykazała się szybką reakcją, ponieważ ujęła ich w zaledwie kilka godzin. Do podobnej sytuacji doszło w mieście Jarosław https://infojaroslaw.pl/policja-zatrzymala-posiadacza-narkotykow/. Jednak tam funkcjonariusze policji zatrzymali posiadacza narkotyków.

 Po napaści na ofiarę w jej domu, zabrali pieniądze, kosztowności i zgrzewkę piwa

Na drugi dzień ofiara tej napaści postanowiła skontaktować się z funkcjonariuszami policji i poprosić o pomoc. Ruszyli oni do pracy niemal natychmiast. Powiadomili również swoich kolegów z wydziału kryminalnego, którzy w asyście policjantów z komendy głównej postanowili pomóc w ujęciu groźnych przestępców. Ich sprawne działanie sprawiło, że wystarczyło tylko kilka godzin na to, aby znaleźli sprawców tego pobicia. Zatrzymali wszystkich napastników. Najmłodszy z nich miał 28 lat. Z kolei najstarszy 36.

Policja ustaliła również, że mężczyźni podczas napaści przywłaszczyli sobie gotówkę w wysokości 1500 złotych. Sprawcy rozboju zostali poddani do tymczasowego aresztu decyzją sądu okręgowego. Z aktualnych informacji wynika, że za kradzież wraz z brutalnym pobiciem może im grozić nawet 12 lat pozbawienia wolności.