Funkcjonariusz Dawid Winter zostanie nowym posterunkowym na komendzie w Czarnkowie

Komenda powiatowa policji w Czarnkowie wzbogaciła się o nowego posterunkowego. Wszyscy liczymy na to, że będzie on świetnie wpisywał się w powierzone mu role. Otrzymał rekomendacje przełożonego i sprawdzi się jako nowa pomoc dla oddziału funkcjonariuszy policji. Nowym posterunkowym na komendzie będzie funkcjonariusz Dawid Winter. Nowy posterunkowy niedawno złożył uroczyste ślubowanie i oficjalnie wstąpił do nowych szeregów, aby zasilić siły funkcjonariuszy policji w Czarnkowie. Reszta kolegów liczy na owocną współpracę z posterunkowym.

Jednak to nie wszystko. Z najnowszych informacji, które otrzymała prasa, dowiadujemy się, że takie uroczyste ślubowanie złożyło niedawno znacznie więcej funkcjonariuszy policji przyjętych w komendach. Dokładnie 6 lipca w Poznaniu przyjęto 15 nowych policjantów i policjantek. Ślubowanie przeprowadził zastępca komendanta wojewódzkiego. Policjanci i policjantki wypowiadali tego dnia uroczyste słowa roty, którymi ślubowali, że będą służyć narodowi i słusznym sprawom.

Jednak nie tylko w Czarnkowie i Poznaniu nowi policjanci mają okazję się wykazać. Nie tak dawno temu grupy nowych nieumundurowanych policjantów wyszły na ulice Łodzi https://lodzinfo.pl/nieumundurowani-policjanci-powroca-na-lodzkie-ulice/.

W samym Czarnkowie funkcjonariusz Dawid Winter będzie już drugą osobą w roku 2022, która została przyjęta na stanowisku posterunkowego

Pomimo tego, że komenda główna w Czarnkowie nie zwalnia z poborem nowych funkcjonariuszy, do informacji publicznej docierają informacje dotyczące tego, że są planowane jeszcze trzy nowe nabory na ten rok. Oznacza to, że ta niewielka komenda będzie miała w tym roku aż pięciu nowych funkcjonariuszy policji do pomocy. Najbliższy z tych naborów odbędzie się już drugiego sierpnia. Terminy kolejnych przypadają na wrzesień i grudzień. Dlatego też komenda będzie mogła regularnie witać nowych posterunkowych dosłownie co kilka miesięcy.

Oczywiście pragniemy przy tym zauważyć, że te terminy nie są dniami, gdy funkcjonariusze policji będą składali woje dokumenty wraz z podaniami. Są one zarezerwowane na oficjalne przyjęcie ich do społeczności policji w Czarnkowie. Tym samym będą to oficjalne dni rozpoczęcia służby przez nowych policjantów w tej okolicy. Kandydaci są już zakwalifikowani i mogą być pewni co do tego, że mają zajęte swoje nowe miejsca pracy. Oficjalne przyjęcie ich oraz ślubowanie będzie tylko pewnego rodzaju tradycyjną formalnością.