Odbył się przegląd sprzętu posiadanego przez Ochotniczą Straż Pożarną w Pile

Strażacy nie tylko podnoszą nieustannie swoje kwalifikacje, aby jeszcze sprawniej nieść pomoc innym ludziom, ale także muszą dbać o to, aby ich sprzęt był w doskonałej formie. W przeciwnym wypadku mógłby nie nadawać się do tego, aby zabierać go na akcje. Okres jesienny jest czasem przeprowadzania przeglądów sprzętu wykorzystywanego przez strażaków. Tym razem nadszedł czas na przeprowadzenie kontroli wśród Ochotniczej Straży Pożarnej na terenie Piły. Również ich sprzęt powinien znajdować się w nienagannej kondycji.

Specjalna komisja zostaje wówczas powołana do tego, aby przeprowadzić kontrolę sprzętu wykorzystywane przez strażaków na akcjach. Na co zwracają uwagę kontrolerzy? Upewniają się, że aparatura nadal nie przekroczyła terminu daty przydatności, czy też nie wymaga po prostu naprawy ze względu na poziom zużycia.

Po przeprowadzeniu odpowiednich testów odbyły się także szkolenia, dzięki którym strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pile mogli nabyć nowe umiejętności i odświeżyć swoją wiedzę. Zafundowane dla nich specjalne szkolenie trwało trzy godziny i przekazywało uczestnikom sporą dawkę praktycznej wiedzy.

Strażacy OSP serdecznie podziękowali za to, że mogli uczestniczyć w takich przedsięwzięciach, dzięki czemu będą jeszcze lepiej nieśli pomoc dla obywateli swojej gminy i okolic. Druhowie z OSP dowiedzieli się między innymi, w jaki sposób funkcjonują pojazdy do interwencji działające na energię elektryczną. Poznali również nowe sposoby na usuwanie skutków niebezpiecznych zdarzeń.