Policja ostrzega przed złodziejami czającymi się na mieszkańców

Wyjazd z okazji Wszystkich Świętych może zakończyć się tym, że staniemy się ofiarami kradzieży. Dlatego też policja przestrzega przed tym, aby ludzie uważali na potencjalnych rabusiów. Możemy paść ofiarą nie tylko kieszonkowców, ale także osób, które zaczają się na nasze mieszkanie, gdy pozostawimy je bez opieki podczas wyjazdu nad groby naszych zmarłych bliskich. Policja na terenie Piły ostrzega mieszkańców przed tym, w jaki sposób mogą uchronić się przed potencjalnymi nieprzyjemnościami zgotowanymi przez bandytów.

Policjanci apelują o ostrożność przede wszystkim wtedy, gdy zamierzamy zostawić nasze mieszkania na dłuższy czas bez opieki. Kiedy koncentrujemy swoją uwagę na wyjazdach świątecznych, wielu okolicznych złodziei może potraktować to jako okazję do łatwego zarobku ze względu na brak właścicieli domostwa. Zachowajmy zatem czujność i nie zapominajmy o tym, że niezwykle istotne jest zabezpieczenie naszego dobytku. Pilscy policjanci będą w najbliższych dniach skupiali swoją uwagę na miejscach pokroju cmentarzy, parkingów, przystanków autobusowych.

Bowiem właśnie tam w tym okresie roku będzie czaiło się najwięcej kłopotów. Policja radzi, aby zawsze mieć oko na nasze rzeczy. Nawet podczas sprzątania grobów nie powinniśmy zostawiać torebek, plecaków lub toreb z osobistymi przedmiotami bez nadzoru. Złodzieje będą czaili się na wszystkie przedmioty, które mogą potencjalnie spieniężyć. Dlatego też nie będą wybrzydzali niezależnie od tego, co zostawimy na uboczu, gdy przechadzamy się wokół grobów.