Przeznaczono nowy wóz gaśniczy do użytku Państwowej Straży Pożarnej

Na komendę straży pożarnej w gminie Trzcianka trafił zupełnie nowy ciężki wóz do gaszenia pożarów. Dzięki niemu akcje ratunkowe druhów będą z całą pewnością jeszcze skuteczniejsze niż dotychczas. Samochód przeznaczony do gaśniczych akcji ratowniczych jest wart 1,2 miliona złotych. Marka samochodu to Renault K440. Jest jednym z kolejnych samochodów, które zainwestowano na terenie tego powiatu. Coraz więcej sprzętu, który pomaga specjalistom podczas ratowania życia obywateli, z całą pewnością podniesie bezpieczeństwo wszystkich ludzi w okolicy.

Wóz jest niezwykle imponujący. Zgodnie z jego specyfikacjami może pomieścić nawet 9 000 litrów wody w jednym zbiorniku. Ten wóz jest wielki, czerwony i posiada mechanizm, który sprawia, że jest napędzany na trzy oddzielne osie. Operuje imponującą mocą w wysokości 440 koni mechanicznych. Specyfikacja nowego wozu jest niezwykle imponująca. Strażacy są zdumieni tym, że trafiła do nich tak imponująca maszyna. Państwowa Straż Pożarna będzie teraz niosła pomoc z jeszcze większą skutecznością.

Jeżeli powyższe specyfikacje nie robią na was wrażenia, możemy nadmienić jeszcze kilka innych elementów zawartych w tym wozie. Posiada on ogromną autopompę o wydajności ponad 6000 litrów na minutę. Jego działko wodne z pianą może z kolei wypompowywać nawet do 3000 litrów wody na minutę. Pojazd został sfinansowany z budżetu państwowego. Wkrótce zostanie dodatkowo wyposażony w niezbędne akcesoria, których strażacy używają podczas akcji ratowania życia oraz mienia.