Nowe inwestycje w celu rozwoju straży pożarnej

PSP nr 1 w Pile otrzymała niedawno nowy samochód z drabiną zmechanizowaną. Ponadto zakończono czwarty odcinek modernizacji i remontu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Moniuszki 1.

Jeśli chodzi o motoryzację, najnowszy wóz to Volvo FE 280 4X2- SD40 z 2022 roku z drabiną o łamanym rozstawie. Dodatkowo wyposażony jest w działko automatyczne, linię szybkiego natarcia, zestaw PSP R1, węże tłoczne, nosze dla rannych, sprzęt OUO, pakiet strażacki oraz agregat prądotwórczy. Po dołączeniu do podziału bojowego zastąpi on dotychczas użytkowaną drabinę Iveco EuroCargo 160E32/Magirus-SD-37. Dostawcą tego samochodu jest firma Rosenbauer Polska Sp. z o.o. z Łomianek. Zakup został zrealizowany za pieniądze z budżetu publicznego, kosztował łącznie 3 442 155,00 zł – mówi kpt. Jacek Michalski z Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Pile.

Pieniądze na inwestycję wzięto z „programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Ochrony Państwa na lata 2022 – 2025″. Koszt tego etapu został sfinalizowany na 2 mln zł.