Coroczne zgrupowanie sportowe lekkoatletów

Od trzydziestu lat sportowcy pilskiej Gwdy corocznie wybierają się na zgrupowanie sportowe do Borowic. Borowice to malownicza miejscowość położona w Karkonoszach, pomiędzy Karpaczem a Szklarską Porębą. Czterdziestoosobowa grupa zawodników pracowała nad poprawą wyników w sezonie 2023, który został świetnie rozpoczęty Halowymi Mistrzostwami Wielkopolski w Toruniu, gdzie zawodnicy Gwdy zdobyli trzynaście medali, w tym siedem złotych.

Gdy warunki atmosferyczne w górach były optymalne, zawodnicy realizowali program treningowy ustalony przez trenerów, zgodny z okresem przygotowawczym. Na Halowe Mistrzostwa Polski zmierza już pięciu zawodników. Trzech powalczy w Halowych Mistrzostwach Polski w Rzeszowie w dniach 11-12 lutego, a są to Dawid Hajduk na 400m, Franciszek Pawłowski na 1000m i Hubert Margowski na 2000m. Tydzień później czołowa polska siedmioboistka Agata Trzaskalska weźmie udział w Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Toruniu, tym razem w trójskoku, natomiast Hanna Krajewska pobiegnie w chodzie sportowym na 3000m.

W tym samym czasie co obóz w Borowicach, na zgrupowaniach przygotowywało się dwóch lekkoatletów Gwdy, którzy są członkami kadry narodowej B. Mikołaj Czechowicz trenował w Szklarskiej Porębie, a Dawid Hajduk w Bydgoszczy. Obaj mają duże oczekiwania wobec tego sezonu.