Policjanci znaleźli narkotyki w domu młodego mężczyzny

Stróże prawa z Komisariatu Policji w Trzciance złożyli niespodziewane wezwanie do 29-letniego mieszkańca, który posiadał w swoim domu zarówno marihuanę, jak i tabletki ekstazy. Prokurator wniósł akt oskarżenia i wystąpił o wdrożenie wobec oskarżonego dozoru policyjnego. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Stróże prawa przeprowadzili przeszukanie miejsca zamieszkania mężczyzny i odkryli w kuchni 240 gramów marihuany oraz 54 tabletki ekstazy przechowywane w plastikowych pojemnikach. Skonfiskowane substancje zostały przekazane do dalszych badań w laboratorium, a następnie podejrzany został przewieziony do aresztu śledczego – poinformowała Karolina Górzna-Kustra, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie.

W środę, 1 lutego, prokurator zarzucił 29-letniemu sprawcy przewożenie dużej ilości nielegalnych substancji i poddał go policyjnej kontroli. Osobnik jest notowany, a w przypadku uznania go za winnego, za to przestępstwo może mu grozić nawet 10 lat więzienia. Śledztwo nadal trwa i niewykluczone, że dojdzie do kolejnych zatrzymań.