Grzegorz Piechowiak wypowiedział się na temat potencjalnych inwestycji w powiecie pilskim

Dziś w Pile odbyła się konferencja prasowa sekretarza stanu z Ministerstwa Rozwoju i Technologii oraz pełnomocnika rządu ds. inwestycji zagranicznych. Szczegóły inwestycji są na razie trzymane w tajemnicy, jednak można się spodziewać, że informacje o inwestycji w Złotowszczyźnie mogą być dostępne do końca lutego. Jeśli chodzi o Piłę, opinia publiczna będzie musiała poczekać nieco dłużej. Grzegorz Piechowiak uważa, że prawdopodobieństwo sprowadzenia do regionu dużych inwestorów mieści się w granicach 80-90%.

Dyskusja z dziennikarzami skupiła się na podsumowaniu wydarzeń z 2022 roku. Podczas konferencji Grzegorz Piechowiak omówił wzrost inwestycji w Wielkopolsce, a także wspomniał o jednej z najbardziej znaczących inwestycji w zachodniej części kraju, czyli budowie zakładu produkcji pojazdów Mercedes-Benz w Jaworze o wartości 1,3 mln euro. Wspomniany zakład ma wygenerować około 2500 miejsc pracy i będzie produkował elektryczne samochody dostawcze.

Poinformowano, że około 40 firm przeniosło się z Ukrainy i Rosji, które ucierpiały w wyniku wojny, do Polski. Grzegorz Piechowiak zauważył, że choć w momencie wybuchu wojny istniały pewne obawy, Polska jest postrzegana przez zagranicznych inwestorów jako kraj bezpieczny do zakładania nowych fabryk. Ponadto ziemie położone na zachodzie lub północnym zachodzie kraju mają większe szanse na wybór niż te na wschodzie.