Straż pożarna prowadziła ćwiczenia dla uczniów liceum

20 stycznia strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile połączyli siły ze studentami kierunku ratownictwo medyczne z pilskiej Wyższej Szkoły Zawodowej w celu przeprowadzenia ćwiczeń szkoleniowych. Odbyły się one w Leśnej Bazie Lotniczej w Krępsku, dzięki udanej współpracy koordynatorów z Nadleśnictwem Zdrojowa Góra. Scenariusz ćwiczeń obejmował wypadek drogowy z udziałem dwóch samochodów, w którym cztery osoby wymagały pomocy medycznej. W ramach zabezpieczenia ustawiono również dmuchaną wiatę jako punkt pomocy medycznej.

Kursy były doskonałą okazją dla uczniów do współpracy ze strażakami i leśnikami. Było to korzystne doświadczenie, w którym obie strony mogły wzajemnie czerpać wiedzę i wypracować niezawodne rozwiązania, które w przyszłości poprawią skuteczność działań ratowniczych – jak wyraził się Mateusz Kentzer z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Pile.

Mamy nadzieję co do tego, że taka współpraca zaowocuje fantastycznym doświadczeniem edukacyjnym zarówno po stronie funkcjonariuszy, jak i uczniów.