Budowa sali wiejskiej z prawdziwego zdarzenia!

W malowniczej miejscowości Nowiny, niedaleko Złotowa, realizowana jest ważna inwestycja polegająca na budowie długo oczekiwanej przez mieszkańców świetlicy wiejskiej. Administracja lokalna pozyskała na ten projekt dofinansowanie w ramach programu Polish Deal w wysokości 1,35 mln zł, a całkowity koszt inwestycji wynosi 1 715 850,00 zł.

Wcześniej Nowiny były osadą popegeerowską, w której znajdowała się starzejąca się i ciasna świetlica, która ze względu na zły stan techniczny nie spełniała już swojej funkcji. W związku z tym podjęto decyzję o budowie nowej świetlicy, która obecnie jest w fazie budowy w stanie surowym. Projekt świetlicy powstał w ścisłej współpracy z lokalną społecznością, aby zapewnić, że spełnia ona ich potrzeby w zakresie funkcjonalności i przestrzeni.

Trwa budowa świetlicy wiejskiej, położonej w sąsiedztwie boiska sportowego i strefy rekreacyjnej. Ten jednokondygnacyjny obiekt będzie miał płaski dach i nie będzie podpiwniczony. Wnętrze będzie składało się z uniwersalnej przestrzeni do spotkań o powierzchni około 116 metrów kwadratowych oraz innych niezbędnych pomieszczeń. Powierzchnia całej hali wyniesie 247 metrów kwadratowych. Zakończenie budowy planowane jest na sierpień 2023 roku. Część wspólna będzie charakteryzować się bardzo nowoczesnym designem.