Seria mandatów za nadmierną prędkość

Nadmierna prędkość i zbytnia pewność siebie mogą prowadzić do poważnych konsekwencji. Wielu kierowców przekonało się o tym na własnej skórze. W powiecie złotowskim nie brakuje lekkomyślnych kierowców, o czym przekonali się policjanci podczas ostatnich kontroli prędkości.

– Liczne kampanie i ostrzeżenia przed wysokimi mandatami za przekroczenie prędkości nie zniechęciły niektórych kierowców do utrzymywania wysokich prędkości – problem ten utrzymuje się w całym kraju.

wyjaśnia młodszy aspirant Damian Pachuc, rzecznik prasowy KPP w Złotowie.

W pobliżu miejscowości Trzebieszki na DK 22, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 90 km/h, kierowca busa został przyłapany na jeździe z prędkością 147 km/h.

– Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł oraz otrzymał 13 punktów karnych do swojej ewidencji. 39-latek z powiatu złotowskiego został poinformowany o przysługującym mu prawie do zakwestionowania mandatu w sądzie. Jednak po zastanowieniu i zapoznaniu się z materiałem wideo, przyznał się do popełnionego wykroczenia i przyjął karę.

dzieli się młodszy aspirant Damian Pachuc.

Kolejna osoba przekraczająca prędkość została zatrzymana na DW 190 między Krajenką a Czajczem.

– Policjanci zauważyli kabriolet zbliżający się do strefy ograniczenia prędkości do 40 km/h ze znacznie większą prędkością. Na miejscu pomiaru samochód został zmierzony z prędkością 106 km/h. 38-letni kierowca został ukarany mandatem w wysokości 2000 zł, a do kartoteki mieszkańca powiatu pilskiego dopisano 14 punktów karnych.