Manifestacja w imieniu równości: Marsz LGBTQ+ przez Piłę

Dzisiejszy dzień przynosi w Pile wyjątkowe wydarzenie, które ma na celu promowanie tolerancji i akceptacji. Pod sztandarem „Piła wita równość”, przez miasto przemierzy pochód osób związanych z ruchem LGBTQ+ oraz tych, którzy udzielają im swojego wsparcia.

Jest to już trzecia edycja marszu równości w Pile. Tradycyjnie, manifestacja rozpocznie się na popularnej pilskiej Wyspie o godzinie 15., a jej zakończenie planowane jest na tej samej lokalizacji około godziny 17.

Poza samym marszem, organizatorzy przygotowali dodatkowe atrakcje dla mieszkańców Piły. Już o godzinie 12:30, zapraszają do strefy przy scenie na piknik. Na miejscu zaplanowano merytoryczne dyskusje z gośćmi reprezentującymi sektor organizacji pozarządowych.

Jednym z najbardziej interesujących punktów programu pikniku będzie możliwość rozmowy z rodzicami osób LGBTQ+, którzy są członkami stowarzyszenia My Rodzice. Przewidziano także panel dyskusyjny dotyczący transpłciowości. Z kolei za dynamiczną, pełną radości atmosferę i kolorowe akcenty podczas marszu odpowiedzialne będą czołowe polskie drag queens – jak informuje Kamil Bocian.