Inauguracja Roku Szkolnego 2023/2024 w Pile: Starosta wręczył akty awansów zawodowych nauczycielom

Rozpoczynający się rok szkolny 2023/2024 został uroczyście zainaugurowany w Centrum Powiatowym ISKRA, położonym przy ulicy Kilińskiego w Pile. Na lokalnym forum zgromadziło się wielu ważnych gości, a jednym z nich był Eligiusz Komarowski, starosta pilski. Ten wyjątkowy moment wykorzystał, aby wręczyć kilkunastu pedagogom dokumenty potwierdzające ich awanse zawodowe.

Wydarzenie nie obyło się bez artystycznego akcentu, dzięki występom uczniów z Zespołu Szkół im. St. Staszica w Pile, szkoły, która była współorganizatorem celebry. Podkreślili oni ważność tej uroczystości swoją obecnością i talentem.

Nie tylko nauczyciele zostali uhonorowani podczas tego spotkania. Starosta pilski miał też zachęcające słowa dla wszystkich obecnych. Podkreślił wagę pasji w każdej dziedzinie życia. Jego zdaniem to właśnie pasja daje nam energię, dzięki której możemy osiągnąć mistrzostwo – niezależnie czy na arenie międzynarodowej, czy we własnym podwórku. Zaznaczył jednak, że najistotniejsze jest bycie mistrzem dla siebie i swoich bliskich. Takie podejście, jego zdaniem, pozwala być spokojniejszym o przyszłość.

Obecne dane pokazują, że w placówkach edukacyjnych prowadzonych przez Starostwo Powiatowe w Pile naukę rozpoczęło 6395 uczniów. Wśród nich jest 1898 pierwszoklasistów, z czego największą grupę stanowią uczniowie techników – ponad 880 osób. Szkoły powiatu pilskiego zatrudniają łącznie 870 pracowników, w tym 669 nauczycieli.