Rodzinny Piknik Wojskowy w Pile: Mieszkańcy spotkali się z żołnierzami na Stadionie Powiatowym

Stadion Powiatowy przy ulicy Okrzei w Pile stał się areną Rodzinnego Pikniku Wojskowego, który odbył się w ostatnią niedzielę. Wydarzenie to, zorganizowane z okazji Święta Wojska Polskiego, stanowiło doskonałą okazję dla lokalnej społeczności do bezpośredniego spotkania z przedstawicielami polskiego wojska.

Na miejscu pojawiły się ciekawe eksponaty, które przyciągały uwagę zarówno dorosłych, jak i dzieci. Główną atrakcją była prezentacja nowoczesnego czołgu Leopard 2PL trzeciej generacji, którą przeprowadziła 10 Brygada Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa. Ogromne emocje wywoływało także oglądanie takich pojazdów jak Rosomak, samobieżna wyrzutnia rakietowa Langusta czy moździerz samobieżny RAK, wszystko za sprawą 12 Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina.

W pikniku uczestniczyli również żołnierze 100 Batalion Łączności z Wałcza, prezentując sprzęt używany na co dzień w jednostce, takie jak Ruchomy Węzeł Łączności Cyfrowej. Ponadto, na miejscu byli reprezentanci 104 Batalionu Logistycznego z Wałcza, którzy pokazywali m.in. wozy strażackie i kuchnię wojskową.

Ponadto, swoje stanowisko zaprezentował 21 Centralny Poligon Lotniczy w Nadarzycach. Z kolei 12 Brygada Bezzałogowych Statków Powietrznych z Mirosławca zaprezentowała zestaw ORBITER 2B – taktyczny bezzałogowy aparat latający. Nie zabrakło także wyposażenia 4 Pułku Przeciwlotniczego z Czerwieńska, w tym zestawu przeciwrakietowego ZUR 23-2.

Z ogromnym zainteresowaniem spotkali się żołnierze amerykańskiej armii. Wielozadaniowe pojazdy terenowe i karetki wojskowe budziły nie mniejsze zaciekawienie. Wspaniałą prezentację przygotowali żołnierze ze 122 batalionu lekkiej piechoty w Dolaszewie 12 WBOT, urządzając stanowiska strzeleckie i organizując grę terenową. Pokaz musztry paradnej dała Wojskowa Orkiestra z Koszalina. Jak co roku wsparcia logistycznego udzieliła 1 Regionalna Baza Logistyczna w Wałczu.