Renowacja zniszczonego przejazdu kolejowego w Trzciance rusza w środę

Uciążliwy dla mieszkańców i odwiedzających Trzciankę problem zniszczonego przejazdu kolejowego zostanie w końcu rozwiązany. Z zapowiedzi PKP wynika, że prace remontowe na tym newralgicznym odcinku torów rozpoczną się już w najbliższą środę. Niestety, wiąże się to ze sporymi niedogodnościami dla kierowców.

Sytuację tego przejazdu od lat obserwowało się z rosnącym niepokojem. Uszkodzenia takie jak nierówno położone podkłady betonowe czy wystające szyny były przyczyną licznych awarii samochodów – od łamanych sprężyn do uszkodzeń kół. Dzięki działaniom PKP, ten niebezpieczny fragment trasy zostanie naprawiony.

W związku z prowadzonymi pracami, ten często używany przez kierowców przejazd będzie czasowo niedostępny. Pozostałe dwie alternatywne trasy – ulice Kopernika i Wieleńską – pozostaną otwarte i to właśnie tam zostanie skierowany ruch lokalny.

Krzysztof Jaworski, burmistrz Trzcianki, wyraził swoje zdanie na temat planowanego remontu: „Wreszcie nasz przejazd będzie prezentował standard odpowiedni dla XXI wieku. Po zakończeniu prac będziemy mogli przemieszczać się po nim bez obaw o uszkodzenia pojazdów. Niemniej jednak, kierowcy muszą przygotować się na do 4 tygodni utrudnień spowodowanych jego zamknięciem.”

Przez okres trwania prac, zostaną wprowadzone objazdy. Osoby podróżujące z Poznania skierowane zostaną w stronę Radolina i Białej. Natomiast auta przybywające od strony Wałcza skierowane zostaną na Siedlisko, Runowo i Gajewo.