Krajowa Administracja Skarbowa konfiskuje prawie 35 tysięcy fałszywych ubrań w Pile i Trzciance

W operacji przeprowadzonej przez Krajową Administrację Skarbową (KAS) z Wielkopolski, przy współpracy z Prokuraturą Rejonową w Pile, udało się przejąć blisko 35 tysięcy sztuk odzieży. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że wszystkie zabezpieczone ubrania były podrobione – posiadały fałszywe znaki towarowe renomowanych marek z całego świata.

Oszacowano, że wartość tych ubrań, gdyby były oryginalne, osiągnęłaby niemal 10 milionów złotych. Taka ogromna suma pokazuje skalę prowadzonych działań – działalność ta nie tylko narażała na szkodę firmy produkujące oryginalne ubrania, ale także konsumentów, którzy mogli nabyć te podróbki.

Krajowa Administracja Skarbowa przeprowadziła kontrolę w 11 różnych lokalizacjach na terenie Piły i Trzcianki. Zauważono, że trzy z tych miejsc były aktywnie zaangażowane w sprzedaż podróbek przez internet – odbywało się to za pośrednictwem transmisji na żywo.

Poza konfiskatą podrabianych ubrań, podczas operacji zatrzymano łącznie 18 osób. Te osoby są teraz podejrzane o udział w nielegalnym procederze sprzedaży fałszywej odzieży.