Wolontariusze z pilskiego hospicjum kwestują na cmentarzu

Jeśli do jutra zdecydujesz się odwiedzić cmentarz komunalny w Pile, z pewnością spotkasz tam wolontariuszy ubranych w żółte koszulki. Są to przedstawiciele pilskiego hospicjum, którzy prowadzą zbiórkę funduszy. Rok temu udało im się zebrać rekordową kwotę.

Zastępca dyrektora pilskiego hospicjum, Sławomir Graczyk, poinformował nas, że w ubiegłym roku zebrali blisko 58 tysięcy złotych. Z tego roku na rok przybywa osób, które decydują się wesprzeć tę szlachetną inicjatywę.

Zebrane w tym roku pieniądze zostaną przeznaczone nie tylko na zakup środków niezbędnych do opieki nad osobami ciężko chorymi. Jak wyjaśnia Józefa Wiśniewska, wiceprezes Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej, potrzebne są także pościel, materace przeciwodleżynowe czy prześcieradła – to wszystko szybko się zużywa.

Natomiast reszta środków posłuży do rozpoczęcia budowy kolejnego obiektu. Hospicjum nabyło niedawno od miasta za symboliczny 1% wartości działkę sąsiednią, która przeznaczona jest na rozbudowę. Obecnie w hospicjum przebywa 45 pacjentów i jest to maksymalna liczba osób, które mogą tam otrzymać opiekę. W nowo powstającym obiekcie przewiduje się miejsca dla kolejnych 50 pacjentów.