Pod groźbą więzienia za nagranie i udostępnienie filmu ze śmiertelnego wypadku

W kwietniu bieżącego roku, na szosie numer 10 w miejscowości Grabówno województwa wielkopolskiego, miało miejsce tragiczne zdarzenie drogowe. W wyniku kolizji samochodu osobowego z pojazdem ciężarowym, życie straciła kobieta prowadząca mniejszy z pojazdów. Aktualnie, do sądu trafi sprawa mężczyzny, który nie tylko nagrał film z miejsca tragedii ukazujący ofiarę, ale również rozpowszechnił go. Jeśli zostanie uznany za winnego, grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Sierżant sztabowy Wojciech Zeszot, rzecznik prasowy pilskiej komendy policji, przekazał informacje na temat tej dramatycznej sprawy. Dotyczy ona wypadku, który miał miejsce w Grabównie w kwietniu tego roku na drodze krajowej nr 10. W rezultacie zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką zginęła kierująca autem kobieta.

Jak podkreślił policjant, jeden ze świadków zdarzenia postanowił nagrać film przy użyciu swojego telefonu komórkowego. Materiał filmowy ukazywał nie tylko uszkodzone pojazdy, ale także zmarłą w wyniku wypadku. Film został rozpowszechniony za pośrednictwem jednej z popularnych aplikacji do komunikacji internetowej. Dzięki niemu, film dotarł do wielu osób, w tym również do mieszkańców lokalnej społeczności, bliskich, znajomych oraz rodziny ofiary.