Rozpoczynają się prace nad budową bezpiecznego chodnika dla pieszych i rowerzystów w Powiecie Pilskim

Powiat Pilski z entuzjazmem przygotowuje się do rozpoczęcia prac nad 1,5 kilometrowym ciągiem pieszo-rowerowym, który będzie przebiegał wzdłuż ulicy Kamiennej. W planach jest umożliwienie dla rowerzystów swobodnego poruszania się po tym chodniku.

Starosta pilski, Eligiusz Komarowski, zapewnia o szybkim tempie budowy tego projektu. Przywołuje przykład niedawnej modernizacji prawie dwukilometrowego odcinka ulicy Kamiennej, którą Zarząd Powiatu przejął od Gminy Piła ledwie kilkanaście miesięcy temu. Dzięki podjętym działaniom, dziś droga ta jest już w pełni odnowiona i bezpieczna. Starosta przypomina również, że podczas obietnic związanych z modernizacją ulicy Kamiennej przyrzekli mieszkańcom również realizację bezpiecznego ciągu pieszo-rowerowego. Umowa z wykonawcą została już podpisana i pracę mają zakończyć się w ciągu 150 dni.

Wykonawcą prac jest firma Asta-Bud P.S.A., której prezesem jest Zbigniew Ryczek. Na mocy umowy zawartej z powiatem firma ta będzie odpowiedzialna za realizację projektu. Starosta pilski z optymizmem wspomina o ostatniej współpracy przy modernizacji ulicy Okólnej w Pile, którą wykonawca ukończył przed czasem. Wyraża nadzieję, że i tym razem firma sprosta zadaniu.

Planowany ciąg pieszo-rowerowy zaczynać się będzie przy wjeździe na ulicę Kamienną z drogi wojewódzkiej prowadzącej do Szydłowa, a kończyć przy ulicy Agatowej w Gładyszewie. W ramach inwestycji przewidziane jest również doświetlenie trzech przejść dla pieszych. Z kolei zadaniem Gminy Piła będzie oświetlenie nowo powstającego ciągu pieszo-rowerowego. Całkowity koszt projektu wyniesie 1 mln 200 tys. zł, z czego aż 80% Powiat Pilski pozyskał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.