13 listopada w Pile: Akcja "Trzeźwy poranek" przerywa jazdę sześciu nietrzeźwym kierowcom

Rano 13 listopada, na ulicach miasta Piła, zaobserwować można było niezwykle intensywną obecność radiowozów policyjnych. Powodem było przeprowadzenie szeroko zakrojonej akcji o nazwie „Trzeźwy poranek”, której celem była eliminacja z ruchu drogowego kierowców pod wpływem alkoholu. W wyniku tej operacji, aż szóstka kierujących straciła możliwość prowadzenia swoich pojazdów.

Mimo, że zasada „Jeśli piłeś, nie jedź” jest powszechnie znana, wielu kierowców nadal wydaje się o niej zapominać. Dowodem na to są wyniki akcji „Trzeźwy poranek”, przeprowadzonej w poniedziałkowy poranek przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Pile. W jej ramach wykonano ponad 1600 kontroli drogowych, co skutkowało odebraniem prawa jazdy kilku osobom.

– Od świtu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzali trzeźwość kierowców na ulicach Piły. Funkcjonariusze patrolowali różne części miasta, zarówno mniej jak i bardziej ruchliwe ulice. Rezultatem tych działań było przeprowadzenie ponad 1600 testów alkomatem, co zaowocowało zatrzymaniem 6 kierowców, którzy prowadzili swoje pojazdy będąc pod wpływem alkoholu – takie informacje przekazał sierżant sztabowy Wojciech Zeszot, rzecznik prasowy KPP w Pile.

Podczas tej akcji policji, najwięcej alkoholu – blisko promil – w organizmie miał 45-letni mieszkaniec Piły, który również prowadził pojazd i został zatrzymany.