Dramatyczne zdarzenie na drodze krajowej nr 10: Śmiertelny skutek zderzenia trzech pojazdów

Jeden z najbardziej tragicznych epizodów na polskich drogach miał miejsce ostatnio na trasie krajowej numer 10. W wyniku równoczesnego zderzenia trzech samochodów jedna osoba straciła życie, a wiele innych zostało przetransportowanych do szpitala.

74-letni kierowca toyoty, zamieszkujący w gminie Czaplinek, podczas próby wyprzedzania innego pojazdu, doprowadził do czołowego zderzenia z drugim samochodem marki toyota, który poruszał się prawidłowo. W rezultacie tego dramatycznego incydentu, samochód prowadzony przez 74-latka odbił i uderzył w ciężarówkę marki Renault. To spowodowało, że do wypadku zaangażowane były trzy pojazdy. St. sierż. Magdalena Mróz z pilskiej komendy policji przekazała informacje, że starszy człowiek, który był sprawcą tamtego niefortunnego zdarzenia, zmarł na miejscu.

Sprawca był jednym z dwóch pasażerów toyoty – towarzyszyła mu 74-letnia kobieta. Drugą zaangażowaną toyotą podróżowało troje osób – dwóch mężczyzn i jedna kobieta. Ciężarówką Renault sterował 40-letni mężczyzna, który był jedynym uczestnikiem tego tragicznego wydarzenia, który wyszedł z tego cało. Pozostali poszkodowani zostali natychmiast przewiezieni do szpitala w Pile.

Drogowcy i służby śledcze pracują nad ustaleniem dokładnych okoliczności, które doprowadziły do tego wypadku. Trasa była zamknięta przez kilka godzin, co wymusiło na policji zorganizowanie objazdu.