Łańcuch wypadków drogowych w regionie – relacja z miejsca zdarzeń

Pomimo usilnych starań o poprawę bezpieczeństwa na drogach, niefortunne incydenty nadal nam towarzyszą. Ostatnio, w naszym obszarze miały miejsce dwie poważne kolizje drogowe. Poniżej przedstawiamy rekonstrukcję jednego z tych zdarzeń.

Jedna z katastrof, której świadkiem byliśmy miała miejsce w miejscowości Wrząca. Po zderzeniu pojazdu marki Renault z drzewem, od samochodu nie wiele zostało. To jednak najmniej istotne – przede wszystkim cieszy fakt, że kierujący tym autem mężczyzna przeżył i został przewieziony do Szpitala Powiatowego znajdującego się w Pile.

Zdarzenie to miało miejsce we wtorek, 24 października, około godziny 15, na drodze wojewódzkiej numer 180, pomiędzy Piłą a Trzcianką. Konkretnie doszło do niego na odcinku między Wrzącą a Wapniarnią. Młody kierowca, jadąc swoim Renault, niespodziewanie zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w drzewo. Siła uderzenia była tak potężna, że pojazd odbiło na drugą stronę jezdni, znowu uderzając w drzewo. Na miejsce zdarzenia przybył Zespół Ratownictwa Medycznego, który przetransportował 19-latka do szpitala w Trzciance.

W akcji ratunkowej brała również udział jednostka OSP Stobno. Jak informują strażacy, kierujący samochodem był zakleszczony w wraku i został wydobyty przy pomocy sprzętu hydraulicznego. Po przekazaniu poszkodowanego ratownikom, strażacy skupili się na zorganizowaniu objazdu w miejscowości Wrząca.