Spółka ACE 17 nabyła 11-hektarowy teren w pobliżu pilskiego lotniska

Nieruchomość o powierzchni ponad 11 hektarów, położona przy ulicy Wojska Polskiego w bliskiej odległości od lotniska w Pile, została sprzedana przez lokalne władze. Nowym właścicielem jest spółka specjalizująca się w realizacji różnego rodzaju projektów budowlanych, w tym m.in. kompleksów handlowych.

Ewelina Ślugajska, pełniąca obowiązki skarbniczki gminy Piła, poinformowała portal „asta24”, że było to trzecie podejście do sprzedaży tej nieruchomości. Dwa poprzednie próby sprzedaży gruntu przy ulicy Wojska Polskiego nie spotkały się z zainteresowaniem potencjalnych nabywców. Tym razem transakcja doszła do skutku, co zbiegło się z okresem, w którym miasto podjęło decyzję o ekspansji strefy przemysłowej na terenie lotniska.

W roku 2024 i 2025 planowane są prace budowlane, które mają na celu stworzenie zjazdów i ronda z ulicy Wojska Polskiego prowadzących do strefy przemysłowej. Te działania będą współgrać z planowanymi inwestycjami na niedawno sprzedanym terenie. Miasto już otrzymało pieniądze ze sprzedaży i planuje je wykorzystać na inwestycje drogowe.

Jednak do tej pory nie jest jeszcze wiadomo, jaki będzie przeznaczenie nabytej nieruchomości, jako że nabywca, warszawska spółka ACE 17, nie podał jeszcze swoich planów. Zważywszy na to, że firma ta przede wszystkim zajmuje się budową obiektów magazynowych i kompleksów handlowych, a lokalny plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza w tym miejscu budowę dużych obiektów handlowych o powierzchni przekraczającej 2 tysiące metrów kwadratowych, istnieje szansa na rozwój tego typu działalności na zakupionym terenie.