Odważna akcja funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Krajence: Uratowali mężczyznę przed samobójstwem

W wyniku szybkiego i zdecydowanego działania policjantów z Komisariatu Policji w Krajence, udało się ocalić życie mężczyzny stojącego na krawędzi samounicestwienia. Świetna koordynacja i profesjonalizm stróżów prawa pozwoliły zapobiec potencjalnej tragedii.

Wydarzenia rozegrały się 14 lutego, nieco po godzinie 21:00. Dyżurny z komendy w Złotowie otrzymał alarmujące zgłoszenie od pani zamieszkującej gminę Krajenka. Kobieta przekazała, że jej sąsiad wyszedł z domu deklarując swojemu ojcu, że ma zamiar odebrać sobie życie.

Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z Krajenki. Mogli oni potwierdzić prawdziwość zgłoszenia – rzeczywiście, młody człowiek zbiegł w stronę pobliskich ogrodów działkowych. Mając na uwadze powagę sytuacji, mundurowi zdawali sobie sprawę, jak ważne jest szybkie działanie. Przeszukali podany obszar i znaleźli poszukiwanego mężczyznę. Okazało się, że jest on nieprzytomny. Bezzwłocznie podjęto więc akcję reanimacyjną, która pozwoliła mężczyźnie powrócić do życia jeszcze zanim na miejsce dotarł Zespół Ratownictwa Medycznego – relacjonuje asp. Damian Pachuc, rzecznik prasowy złotowskiej policji.

Poszkodowany mężczyzna został natychmiast przekazany pod opiekę specjalistów. Jak się później okazało, pomoc przyszła mu dosłownie w ostatniej chwili.

Funkcjonariusze policji korzystają z okazji, aby przypomnieć o znaczeniu zwracania uwagi na wszelkie sygnały świadczące o tym, że nasi najbliżsi mogą borykać się z poważnymi problemami. W całej Polsce funkcjonują instytucje, które oferują wsparcie w trudnych chwilach. W razie potrzeby można również skontaktować się z Kryzysowym Telefonem Zaufania (numer telefonu: 116 123) lub Młodzieżowym Telefonem Zaufania (numer telefonu: 116 111).