Mistrzostwa Wielkopolski w Boksie: sukces zawodników z Piły

Bokserzy z Piły wykazali się na Mistrzostwach Wielkopolski, które miały miejsce właśnie w tym mieście. Klub Sporty Walki Piła zaszczycił niebywałym osiągnięciem, zdobywając łącznie dziesięć złotych, cztery srebrne oraz dwa brązowe medale. W rezultacie, klub ten dominował w klasyfikacji punktowej oraz medalowej. Złote medale przypadły następującym zawodnikom: Adam Skiba (młodzik, 60 kg), Adrian Drewnowski (kadet, 50 kg), Jakub Rembarz (kadet, 70 kg), Krystian Siek (junior, 54 kg), Oliwer Chudzik (senior, 75 kg), Vanessa Tetzlaff (kadetka, 48 kg), Antonina Hader (kadetka, 54 kg), Julia Góra (seniorka, 54 kg), Julianna Rutkowska (seniorka, 63 kg) i Xavier Rzeszut (junior, 63,5 kg). Srebrne medale wywalczyli: Alan Boguski (kadet, 60 kg), Martyna Kaszczuk (seniorka, 60 kg), Anita Leniec (kadetka, 60 kg) oraz Jakub Gruntkowski (junior, 71 kg). Brązowe medale zdobyli Marvin Eder (junior, 57 kg) i Amelia Nosal (kadetka, 48 kg).

Na Mistrzostwach Wielkopolski w Boksie nieźle zaprezentował się także KS Tur Piła. Zawodnicy tego klubu zdobyli trzy złote krążki, dwa srebrne i jeden brązowy. Złote medale wywalczyli: Tomasz Idziak (młodzik, 54 kg), Szymon Sokołowski (młodzik, 50 kg) oraz Wiktor Sokołowski (młodzik, 48 kg). Srebrne medale przypadły Marcelowi Niedziółce (kadet, 52 kg) i Yrii Davydenko (młodzik, 52 kg). Brązowy medal trafił do Pawła Spryszyńskiego (senior, 75 kg).

Wśród zwycięzców znalazł się również WKS Sokół Piła, który triumfował z czterema srebrnymi i dwoma brązowymi medalami. Srebro powędrowało do Wiktorii Biernackiej (młodziczka, 60 kg), Natalii Koronki (kadetka, +80 kg), Agaty Jagiełło (seniorka, 54 kg) oraz Łukasza Melki (seniora, 54 kg). Brązowe medale zdobyli Filip Turnak (młodzik, 48 kg), Filip Łożyński (młodzik, 60 kg) i Dominik Jurek (junior, 71 kg).

Organizatorami tych emocjonujących zawodów były: klub Sporty Walki Piła, Powiat Pilski oraz Wielkopolski Okręgowy Związek Bokserski.